WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Animonda Kedi Maması 

Animonda Kedi Maması 

Büyüyen teknoloji, değişen iş tanımları ve alanları, hepimizi bazen boğan çalışma zorunluluğu, dur durak bilmez zaman, hayatı idame ettirme çabalarımız gibi birçok şey etrafımızı sarmış durumda. Hızlı ve tempolu rottweiler geçen yaşantımızda iş, okul, aile gibi pek çok sorumluluğumuz  var. Tüm bunların yanında bize hayat arkadaşlığı yapan evcil hayvanlarımızın, dostlarımızın yeri çok büyük. Yaşamımızda çok değerli yerlere sahip olan bu arkadaşlarımızın ihtiyaçları da bizim için önemli. Bu yüzden yediğinden içtiğine, yattığı yerden, tuvalet alışkanlıklarına kadar her türlü yaşamsal ayrıntısına dikkat etmeliyiz. Çünkü dostlarımızın bize ihtiyacı var, bizim de onlara ihtiyacımız var. 

Eğer dostunuz bir kediyse her ne kadar size ihtiyacı yokmuş gibi havalı tavırlarda da olsa onu siz besliyorsunuz. Onu besleme biçiminize de özen göstermelisiniz. Yemek yeme alışkanlığına dikkat etmelisiniz. Gelişme süresince (bir yaşa kadar) kedinize günde bir kase kadar süt verebilirsiniz. Ancak inek sütü yağlı olur ve ishal yapar bu yüzden mümkünse yağsız olmalı ve süt tozu olmamalıdır.  

Tercih edilecek olan kedi mamasında bakmanız gerekenler; tüylerine zarar vermemeli aksine parlaklık kazandırmalıdır. Bağırsaklarını yormamalı, sindirimi kolay olmalıdır. İçinde bulundurduğu mineraller ve vitaminler kedinizin tüm ihtiyacını tam olarak karşılamalıdır. Daha güçlü bir hayvan olabilmesi için bağışıklık satılık rottweiler sistemini güçlendirecek özellikte olmalıdır. Kedi mamasında özellikle magnezyum miktarının düşük olmasına dikkat edilmelidir. Fosfor kedilerin böbreklerine zarar verir bu sebeple fosfor miktarı da düşük olmalıdır. Kedinizin beslenmesinin de dönemsel farklılık göstereceğini unutmayınız. Genellikle bu dönemler dörde ayrılır; Yeni doğan, süt emme dönemi (1 ay), sütten kesilme dönemi(1ay – 2 ay), büyüme ve gelişme dönemi (2 aydan sonra).  

Kediniz sizin her yediğinizi yememeli çünkü bu onun sağlığında problemler yaratacaktır. Mamalardan başka kedinize verebileceğiniz bazı besinler vardır. bunlar; protein olarak zengin olduğundan dolayı et yedirebilirsiniz. Bu  kedinizin kas gelişimi için önemlidir. Demir ve A vitamini ihtiyaçları için karaciğer yedirebilirsiniz. Dikkat etmelisiniz karaciğerin fazlası ciddi sağlıksal problem yaratabilir. Et ve karaciğer dışında akciğer, kemik, balık yumurta, yoğurt ve sebze de verebilirsiniz.  

Kedinizi çok yemesi içinde zorlanmamalısınız. Bir gün boyunca yemediği mamayı da tekrar onun önüne koymamalısınız. Siz yemek yerken size olan masum, acınası bakışlarına onun sağlığı için aldanmayın. Kedinize özel satılık rottweiler yavrusu  mama tercih edin. Özellikle kaliteli ve doğal içeriğe sahip konserve ve yaş mamalar en tercih edilesi olanlardır. Bu tür mamalar kedinizin susuz kalmasını engeller ve iyi birer besleyicidirler.  

Piyasada bir çok kedi maması bulabilirsiniz. Bunlara örnek olarak Animonda Kedi Maması gösterilebilir. Animonda markasının tüm ürünleri doğaldır ve bu ürünler katkı maddesi, yapay renklendirici, kimyasal koruyucu madde, yapay aroma ve yan maddeler içermez. Aynı zamanda tahılsızdır.  İçeriğinde barındırdığı özellikle vitaminler ve mineraller kedinizin günlük ihtiyacını karşılayacaktır. Sağlıklı kedi beslenmesi için son derece uygun ürünlerdir. Kedinizin özel besinsel ihtiyaçlarına, damak tadına, beğenisine göre de seçimler yapabilmeniz için çok fazla çeşit sunabilmektedir. Bu çeşitlerden bazıları şu şekildedir; tavuklu ve deniz mahsullü, tavuk ciğerli, hindili tavşanlı, kümes hayvanlı ve makarnalı, kümes hayvanlı ve yürekli, balık ve tavuk etli, sığır etli ve kümes hayvanlı, hindi ve somonlu (kısırlaştırılmış kedi konservesi), biftekli, yetişkin kediler için yaş mama vb. 

  Onun yaşına, kilosuna, boyutuna, türüne, damak tadına hatta karakterine, yaşam tarzına ve hoşlandığı yiyeceklere göre seçim yapmalısınız. Dostunuz sağlıklı ise siz de sağlıklı olursunuz. Onlara iyi bakın.  

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: