WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi 

Animonda Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konservesi 

Evlerinde kedi bakan, kedi sahiplerini en çok düşündüren konulardan bir tanesi de, kedilerini kısırlaştırıp, kısırlaştırmayacaklarına dair verecekleri karar olmaktadır. Bu konuda karar vermek, kedi sahiplerini zorlar, çünkü kedilerin kısırlaştırma işlemi konusunda, farklı fikirler ortaya atılmıştır. Bazı kişiler kedilerin rottweiler kısırlaştırılma olayına duygusal bir bakış ile yaklaşırlar. Kedilerin cinselliklerini yaşamalarının gerekliliğini, bu haklarının ellerinden alındığını savunurlar. Oysa kediler cinselliği insanlar gibi duygusal olarak değil, tamamen içgüdüsel olarak yaşarlar. Kedilerin yaşadığı cinsellikte duygusallık yoktur. Kediler sadece üreme içgüdüsüyle hareket ederek, çiftleşmek isterler. Oysaki kedilerin kısırlaştırılması, onların sağlığını koruyan bir cerrahi müdahaledir. Kedilerin kısırlaştırılmasının birçok faydası vardır.  

Dişi Kedilerin Kısırlaştırılmasının Faydalar 

Kedilerin kısırlaştırılması, çok basit bir işlemle yapılan, herhangi bir komplikasyona neden olmayan, küçük bir kesi ile yapılan ve iyileşme süreci hızlı olan bir işlemdir. Kısırlaştırma işlemi, kızgınlık döneminde yapılması uygun olmayan bir işlemdir. Aksi takdirde, yapılan işlemin ardından, yüksek kanama riski doğabilir. Kısırlaştırma işlemi ile kontrolsüz olarak üremenin önüne geçilmiş ve bu sayede sokakta hayatta kalma mücadelesi veren kedi sayısı azalmış olacaktır.  

 Kısırlaştırılmış kedilerin beslenmesi de, kısırlaştırma işleminin ardından bazı farklılıklar gösterecektir. Kediniz için kullandığınız kedi maması, kedinizin yaş, cinsiyet gibi özelliklerine göre seçilir. Aynı durum kısırlaştırılan kediler içinde geçerlidir ve uzman görüşleri, kısırlaştırılan kedilerin, kısırlaştırılmış satılık rottweiler yavrusu kedilere özgü hazırlanmış, kedi mamalarıyla beslenmeleri yönündedir. Kısırlaştırılmış kedilerin metabolizmalarında meydana gelen bazı değişiklikler nedeniyle, bu mamaların kullanımı şarttır. Kısırlaştırılan kedilerin, iştahı çok açılır ve sürekli yemek yemek isterler. Yeme isteği ve öğünlerinde artış olan kedinizin, sağlıksız kilo alımının önlenmesi ve obeziteden korunması gerekir. Kısırlaştırılmış kedi mamaları, kedilerin kilo alımını engelleyecek şekilde hazırlanmış mamalardır. Normal mamalardaki yağ oranı, kısırlaştırılmış kedi mamalarındaki yağ oranının iki katıdır. Ayrıca erkek kedilerin kısırlaştırıldıktan sonra, böbreklerinde taş oluşumu riski fazladır ve kısırlaştırılmış kedi mamaları bu riski ortadan kaldıracak şekilde hazırlanmışlardır.  

Animando kısırlaştırılmış yetişkin kedi konservesi, piyasada bulunan kısırlaştırılmış kediler için hazırlanmış mama markalarından bir tanesidir. Animando kısırlaştırılmış yetişkin kedi konservesi, içeriğinde katkı ve renklendirici gibi doğal olmayan ve sağlıksız ürünlerin bulunmadığı bir mama satılık rottweiler olarak dikkat çekiyor. Kediler için çok zararlı olan katkı maddelerinin ve renklendiricilerin olmaması, mamanın kalitesini artıran bir özellik. Aynı zamanda kısırlaştırılmış kedilere göre ayarlanmış yağ oranı ve gerçek etten üretilmiş olmasıda, mamaya olumlu bakmamızı sağlıyor. İçeriğinde kediler için zararlı kabul edilen tahıllarında olmaması, bu mamanın kısırlaştırılmış kediniz için, sağlıklı bir şekilde kullanımına imkân veriyor. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: