WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Animonda Rafine Cross Tavuk Hindi Ve Ördekli Yavru Kedi Maması 

Animonda Rafine Cross Tavuk Hindi Ve Ördekli Yavru Kedi Maması 

Mama seçimi, kedi bakımı konuları arasında yer alan önemli bir konudur. Mama seçiminin doğru yapılacak olması kediler açısından çok önemlidir. Doğru bir mama tercihiniz kedinizin uzun yıllar sağlıklı yaşamasına satılık rottweiler olanak sağlar. Yanlış bir mama tercihiniz ise kedinizin sağlık problemleri yaşamasına ve erken yaşta ölmesine neden olabilir. Kediniz için doğru olacak mamayı seçmeniz aslında zor bir şey değildir. Kedinizi çok iyi tanımanız ve kedinizin özelliklerini iyi biliyor olmanız size doğru mama seçiminde kolaylık sağlayacaktır. Doğru mama seçiminde rol oynayan 4 ana faktör bulunmaktadır. Bu faktörler şunlardır:Kedinizin Yaşı, Kedinizin Kilosu, Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu, Kedinizin Cinsi 

Kedinizin yaşı, doğru mama seçimi konusunda rol oynayan en önemli faktördür. Kedinizin yavru mu yoksa yetişkin mi olduğu konusu sizin doğru mama tercihinizi etkileyecek bir konudur. Yetişkin bir kediye sahip olan insanlar mama tercihi yaparken paketin üzerinde “Adult’’ ibarelerinin bulunduğuna dikkat etmelidirler. Yavru bir kediye sahip olan insanlar ise mama tercihi yaparken paketin üzerinde “Junior’’ ibarelerinin bulunduğuna dikkat etmelidirler. Bu mamalar arasındaki farklılık içerdikleri protein ve yağ oranlarından kaynaklanmaktadır. 

Kedinizin kilosu, doğru mama seçiminde rol oynayan bir başka faktördür. Kedinizin kilolu ve hareketsiz olması onun için seçeceğiniz mamayı da doğal olarak etkileyecektir. Kilolu ve hareketsiz kediler için üretilmiş olan özel mamaları kedinize vermeniz daha doğru olacaktır. Bu tür kediler için üretilmiş olan özel satılık rottweiler yavrusu mamalar diğer yetişkin mamalardan lif ve yağ oranı bakımından ayrılmakta olup kalori olarak da daha düşük kaloriye sahiptirler. Kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumu, doğru mama seçiminde rol oynayan bir başka faktördür. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğilimine girebildiklerinden dolayı bu tür kediye sahip olan insanlar, ilk önce kedilerinin beslenme alışkanlıklarında yavaş yavaş değişikliğe gitmeleri gerekmektedir. 

Bununla beraber bu tür kısırlaştırılmış kediler için üretilmiş olan özel mamaları da tercih edebilirler. Kedinizin cinsi, doğru mama seçimi konusunda rol oynayan son faktördür. Kedilerin cinsi aslında tüy uzunlukları açısından önemlidir. Tüy boyutu uzun olan kediler bazı durumlarda farkında olmadan tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Bu durumu yaşayan kedilerin sindirim sistemlerinde problemler yaşanabilmektedir. Eğer uzun tüylü bir kediye sahipseniz ve kedinizin bu durumlara maruz kalmamasını istiyorsanız kedinizin mama tercihini içeriğinde malt olan mamalardan yapmanız doğru olacaktır.  

Yavru bir kediye sahipseniz ve kedinizin rottweiler dengeli ve sağlıklı büyümesi adına doğru mama tercihinde bulunmak istiyorsanız kedinize; “Animonda Rafine Cross Tavuk Hindi ve Ördekli Yavru Kedi Maması’’ verebilirsiniz. Animonda Rafine Cross Tavuk Hindi ve Ördekli Yavru Kedi Maması, gevrek kaplaması ve nemli içyapısı sayesinde kedilerin asla hayır diyemeyeceği bir lezzete sahiptir. Bu mama et dolu olup besin değeri de yüksektir. Animonda Rafine Cross Tavuk Hindi ve Ördekli Yavru Kedi Maması, tek başına tam bir besin kaynağıdır ve kedinizin bu mamayı sürekli kullanması durumunda ekstra katkıya da gerek kalmaz. 

Animonda Rafine Cross Tavuk Hindi ve Ördekli Yavru Kedi Maması içeriğindeki magnezyum ve kalsiyum oranı dengelenmiş olup kedinizin idrar yolu sorunları yaşamamasına adına özenle üretilmiştir. İçerisinde yavru kedinizin ihtiyacı olan tüm gerekli vitaminleri, mineralleri içererek kedinize sağlıklı bir lezzet sunar. Yavru kedinizin dengeli ve sağlıklı beslenmesini istiyorsanız siz de kedinize; “Animonda Rafine Cross Tavuk Hindi ve Ördekli Yavru Kedi Maması’’ verebilir onu lezzetli bir mamayla ödüllendirebilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: