WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Animonda Vom Feinsten Classic Tavuklu Ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konserve Maması 

Animonda Vom Feinsten Classic Tavuklu Ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konserve Maması 

Kedi bakımı, her kedi sahibinin önem verdiği bir konudur. Her kedi sahibi, kedisinin uzun yıllar sağlıklı bir ömür sürmesini ister. Bir kedinin normal şartlarda sağlıklı ve uzun bir ömür sürmesinin en büyük kaynağı ise “mama seçimidir.” Mama seçimi, kedi bakımının en önemli konusudur. Doğru mama seçimi kediler rottweiler açısından çok büyün önem arz eder. Doğru mama seçimi bazen kedi sahiplerinin kafasını karıştırsa da aslında zor bir şey değildir. Kedisini iyi tanıyan her kedi sahibi doğru mamayı kolaylıkla seçebilir. Doğru mama seçiminde önemli olan 4 ana madde vardır. Bu maddeler şunlardır: 

  • Kedinizin Yaşı 
  • Kedinizin Kilosu 
  • Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu 
  • Kedinizin Cinsi 

Doğru mama seçiminde önemli olan ilk madde “kedinizin yaşıdır.” Kedinizin kaç yaşında olduğu vereceğiniz mamayı etkileyecek bir husustur. Kediniz eğer yavruysa ona vereceğiniz mamanın üzerinde “Junior” ibarelerinin bulunduğuna dikkat ediniz. Eğer mamanın üzerinde junior ibareleri bulunmuyorsa o mama kediniz için uygun olmayabilir. Kediniz eğer yetişkin bir kediyse ona vereceğiniz mamanın üzerinde “Adult” ibarelerinin bulunduğuna dikkat ediniz. Bu mamalar arasındaki fark ise mamanın içerisinde bulunan protein ve yağ oranlarından kaynaklanmaktadır. 

Doğru mama seçiminde önemli olan bir başka madde ise “kedinizin kilosudur.” Kediniz eğer kilolu ve hareketsiz bir kediyse, bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamalardan tercih edebilirsiniz. Bu özel mamalar diğer yetişkin mamalarına göre yağ ve lif oranı bakımından farklılık gösterir ve kalorisi daha düşüktür. Doğru satılık rottweiler yavrusu mama seçiminde önemli olan bir başka madde ise “kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumudur.” Kısırlaştırılmış olan kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğilimine girebiliyorlar. Eğer kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz ilk olarak kedinizin beslenme alışkanlığını yavaş yavaş değiştirmeniz gerekmektedir. Bu durumla ilgili olarak da bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamaları kediniz için tercih edebilirsiniz. 

Doğru mama seçiminde önemli olan son madde ise “kedinizin cinsidir.” Kedinizin cinsi aslında tüy uzunluğu için gerekli olan bir konudur. Kedilerin cinsine göre tüy uzunlukları farklılık gösterebildiğinden bu yüzden kedinizin cinsini bilmeniz önemlidir. Tüy boyutu uzun olan kediler farkında olmadan tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Bu durum sonucunda da sindirim sistemi problemleriyle karşılaşabilmektedirler. Bu durumu engellemek için eğer uzun tüylü bir kediye sahipseniz kedinize içeriğinde malt olan mamaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır.  

Yetişkin ve kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz ve kedinizin doğru mama ile sağlıklı beslenmesini istiyorsanız kedinize; “Animonda Vom Feinsten Classic Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konserve Maması” verebilirsiniz. Animonda Vom Feinsten Classic Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konserve Maması, özenle satılık rottweiler seçilmiş kaliteli malzemelerden üretilmiş olan lezzetli ve sağlıklı kedi mamasıdır. Animonda Vom Feinsten Classic Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konserve Maması, kısırlaştırılmış kedilerin metabolizmalarına göre hazırlanmış olup içerisindeki malzemeler buna göre seçilmiştir. 

Kısırlaştırılmış olan kedilerin besin gereksinimleri normal bir kedinin besin gereksiniminden daha farklı olduğundan dolayı kısırlaştırılmış kediniz için uygun olarak üretilmiştir. Kısırlaştırılmış kediler kilo almaya daha eğilimli olduklarından dolayı Animonda Vom Feinsten Classic Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konserve Maması, bu durumu engelleyici bir içerikle üretilmiştir. Kısırlaştırılmış olan yetişkin kediniz bu mamayı lezzetle yerken aynı zamanda fazla kilo alma problemi de yaşamaz. Yetişkin ve kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz “Animonda Vom Feinsten Classic Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konserve Maması” kediniz için doğru karar. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: