WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Animonda Vom Feinsten Karışık Etli Yetişkin Kedi Konservesi 

Animonda Vom Feinsten Karışık Etli Yetişkin Kedi Konservesi 

Kedi sahipleri kedileri için mama seçerken öncelikle kedilerin etobur canlılar olduklarını unutmamalı, kaliteli ve doğal etlerden oluşan mamalar tercih etmeye dikkat etmelidirler. Kediler doğaları gereği enerjilerini rottweiler protein ve yağlardan elde etmektedirler. Bu sebeple mama içeriğinde bulunan bu ürünlerin iyi bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. 

Yaş mamaların kuru mamalara göre sindirilebilirliği daha yüksektir ve içeriğinde bulunan karbonhidrat oranı daha düşüktür. Kedi konserveler yüksek oranlarda nem içermektedir. Yüksek nem miktarı az su tüketen kedilerde su ihtiyacının karşılanmasına destek olur. Böbrek veya idrar keselerindeki rahatsızlıklar için konserve mamalar destekleyici olabilmektedir. 

Yaş mamaların sindirilebilirliği daha yüksekti ve bu nedenle dışkı miktarlarında azalma ve deri, tüy sağlığında gelişmeler gözlenmektedir. Kedilerin yaş ve kuru mamalarla beslenmesi yada mamaların farklı aralıklarla değiştirilmesi kedilerin farklı tatlara karşı önyargılı davranmalarını engellemekte ve besin eksikliklerinden kaynaklanan gıda alerkileri, böbrek hastalıkları gibi rahatsızlıklardan korumaktadır. 

Yüksek oranlarda karbonhidrat ve düşük miktarlarda hayvansal protein içeren mamalar eklem problemleri, böbrek, karaciğer hastalıkları ve şeker, kilo alımı gibi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle satılık rottweiler  yeterli oranlarda protein içeren mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle karbonhidrat oranının yüksek olduğu mamalar, kedilerde şeker hastalığına ve aşırı kiloya neden olmaktadır. Bu tür hastalıklarla karşılaşılan kedilerin öncelikle beslenme şekillerinde değişikliğe gidilmesi gerekmektedir. Obez kedilerde ise light kuru mamaların yanında yaş mamalarda tercih edilebilir. Yaş mamaların su oranı çok yüksek olduğu için diyetlerinde faydalı olabilmektedir. 

Kuru mamalar, yaş mamalara göre daha rahat bir kullanıma sahiptir. Özellikle evde uzun süre tek başına kalan kedilerde kuru mama kullanımı tercih edilmektedir. Ancak bu oranı yarı yarıya indirirseniz kediniz için daha doğru bir karar olacaktır. 

Animonda Vom Feinsten Karışık Etli Yetişkin Kedi Konservesi içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerle kedinizin ihtiyaç duyduğu besinleri tam ve dengeli bir şekilde karşılamaktadır. Özellikle mama seçen kediler için üretilmiş olan mama, içeriğinde bulundurduğu balık türleri ile kedilerin ihtiyaç duyduğu günlük besin ihtiyacını tam olarak karşılayabilmektedir. 

Animonda Vom Feinsten Karışık Etli Yetişkin satılık rottweiler yavrusu Kedi Konservesi yetişkin kediler için üretilmektedir ve kuru mama ile tüketilecek az miktarlarda verilmesi gerekmektedir. Yüksek kalitede üretilen mama balık proteinleri içermektedir ve orta derecede fiziksel aktiviteye sahip kediler iin uygundur. 

Animonda Vom Feinsten Karışık Etli Yetişkin Kedi Konservesi özellikle hasta veya iştahı olmayan kediler için tercih edilebilmektedir. İçeriğinde amino asitler bulunduran mama doğal ve taze ürünlerden üretilmektedir ve içeriğinde özellikle somon balığı ve ton balığı yer almaktadır. 

Animonda Vom Feinsten Karışık Etli Yetişkin Kedi Konservesi özellikle yaş mama yeme özelliği olmayan kediler sindirim problemi sorunları yaşamamak için az miktarlarda ve bir iki haftalık süre boyunca alıştırılarak verilmelidir. Yaş mamaya alışık olmayan kediler öncelikle mamayı yemek istemeyebilirler ancak bir süre sonra alışacaklardır. 

  Yaş mamanın haftanın 3 veya 4 günü verilmesi yeterli olacaktır. Yada gün içinde yarı yarıya kuru mama ve yaş mama verilebilir. Yaş mamalar açılmadığı taktirde oda sıcaklığında bekletilebilirler. Ancak açılan mamalar buzdolabında hava almayacak bir şekilde yada kapaklı cam bir kavanozunun içerisinde 3 gün içinde tüketilmesi gerekmektedir. Dolaptan çıkartılan mama tekrar hava sıcaklığına geldikten sonra kediniz tarafından tüketilmesine izin verilmelidir. 

Mamanın üzerinde yer alan günlük tüketim miktarına uyularak tüketilmesi gerekmektedir. Fazla veya az tüketilmesi bir süre sonra kilo alımı, şeker hastalığı, böbrek rahatsızlıklarına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle kilosuna, yaşına göre yeterli miktarda tüketilmelidir. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: