WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Animonda Soslu Kedi Konservesi 

Animonda Soslu Kedi Konservesi 

Evcil hayvanlar arasında yer alan kediler, insanlar tarafından evlerde beslenen hayvanlar arasında en yaygın olanıdır. Yani ülkenin birçok şehrinde çok sayıda kişi evlerinde oldukça şirin hayvanlar olan kedi rottweiler dostlarına bakmaktadır. Diğer birçok evci hayvan gibi kedilerin bakımı da oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Evlerinde farklı cinslerdeki kedileri beslemek isteyen kişilerin kedilerini beslemeye başlamadan önce farklı konularda girişimlerde bulunmaları gerekir. 

Bu konuda yapılması gereken ilk işlem kedi için nüfus kâğıdının çıkarılmasıdır. Nüfus kâğıdını çıkardıktan sonra ise kedilere yapılması gereken aşıların yapılmasını sağlayabilirsiniz. Kediler için yapılan farklı aşılar bulunuyor, ancak bu aşılar arasında ilk olarak yapılan aşı parazit aşılarıdır. Böylece evinize alacağınız kedilerin bağırsaklarında eğer herhangi bir parazit var ise kısa sürede dostunuz bu parazitlerden kurtulacaktır. 

Kedi bakımında kedi sahipleri birçok konuya özen göstermelidir ki bu konulardan bir tanesi şüphesiz kedilerin beslenmesi için gerekli olan mamaların seçimidir. Kedilerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam etmesi için satın alınan kedi mamalarının taşımaları gereken farklı özellikler bulunur. Bu özelliklere dikkat ederek bakımı yapılan kedinin mama seçimi yapılmalıdır.  

Kediniz İçin Mama Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Köpeklerde olduğu gibi kedilerin de beslenme düzeni ve beslenme alışkanlıkları sağlıklı bir şekilde yaşamaları için oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle kedinize mama almadan önce mutlaka ayrıntılı bir şekilde satılık rottweiler değerlendirme yapmalı ve sonrasında kediniz için en uygun mamayı tercih etmeniz gerekmektedir. Kedi maması alırken dikkat edilmesi gereken ilk konulardan bir tanesi kedinin yaşına uygun olan mamaların tercih edilmesi gerektiğidir. 

Çünkü kedilerde de yaş durumuna göre tüketilmesi gereken mama türü farklılıklar gösterebilir. Yeni doğmuş olan küçük kedilerin belirli bir süre boyunca yağ ve protein açısından zengin içeriklere sahip mamaları tüketmeleri gerekir. Çünkü bu içeriklerdeki mamalar kedilerin gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Ancak daha büyük ve yaşlı kedilerin bu şekilde beslenmesine gerek yoktur, bu kedilerin yağ oranı düşük olan ve protein oranı yüksek olan mamaları tüketmeleri çok daha doğrudur. 

10 yaşından daha büyük olan kedilerin mama seçimlerinde ise tek başına karar vermek yerine, veteriner kontrolünde satılık rottweiler yavrusu mamaların belirlenmesi çok daha iyidir. Sizlerin de kediniz varsa ve 10 yaşını doldurmuş ise mama seçimi için sizlerde veterinerlerden destek alarak kedinizin hangi mamayı tüketmesi gerektiğine karar verebilirsiniz. Kedilerin mama seçiminde göz önüne alınması gereken başka bir kriter ise kedilerin kilosu ve cinsiyetidir. 

Bu nedenle hangi cins kediye sahip olursanız olun kedinizin kilosu ve cinsiyetine uygun olan kedi mamalarının seçilmesi gerekir. Ayrıca kedilerin cinsi de mama seçimini etkileyen faktörlerdendir. Günümüzde neredeyse tüm kedi cinsleri için farklı özellikler taşıyan kedi mamaları bulunuyor. Bu yüzden kedi maması almadan önce bu konuda uzman olan kişilere danışabilirsiniz. Bunun dışında kedi mamalarının üzerinde yazan bilgilerinde okunması da doğru kedi maması seçimi için oldukça önemlidir.  

Animonda Soslu Kedi Konservesinin Avantajları 

Kedi mamaları arasında oldukça önemli olan mamalardan bir tanesi de şüphesiz Animonda soslu kedi konservesidir. Birçok hayvan sahibi kedilerinin sağlıklı bir şekilde beslenmesi için belirtilen kedi mamasını tercih etmektedir. Fiyat olarak da oldukça uygun olan kedi maması oldukça zengin içeriklere sahiptir. Protein, yağ ve ham selüloz açısından oldukça zengin olan mamanın içeriğinde et ve et yan ürünleri, tahıllar ve unlu ürünler gibi farklı besinler bulunmaktadır. Sizlerde kedinizin beslenmesine önem veriyorsanız Animonda soslu kedi konservesi mamasını tercih edebilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: